Siteoptimize Products Express Bilgi Optimizator Sitekural Contact Referans
.....
Deutsch..English

Arama motoru Optimizasyonu ,Uzman Seo Hizmetleri

Bu kayit paketleri, web sitelerinin sifre ve kullanici bilgilerini veren firma ve sahislar icindir. SEO firması olarak, profesyonelce arama motorlarına kayıt öncesi komplike yapılması gereken seo hizmetlerinini olmazsa olmazlardandır.

Arama Motorları Optimizasyonu, Öncesi Friendly-Dost websitesi Nasıl Yapılır?

Webmaster rehberi olmak için, prokayıt firması olarak, size genel olarak dizayn, teknik ve kalite rehberliği nasıl yapılır hakkında uyarılarımızdır . Bu şekilde yapılmamış siteler, ilk once uyarılır ve son haliyle istenirse, hangi pozisyona gelebileceği müşterinin isteğine bırakılır. Aşağıda Google ve diğer arama motorları optimizasyonu spider-robot sistemlerine uygun , dost bir site yapmak için daha fazla detaya yer verilmiştir.

Websitenizin için İLK Yapılması Gerekenler:
Özellikle ana sayfanızda yüksek kalitede içeriğin olmasını sağlayınız. Çünkü, arama motorlarına ilk ziyaret ettiği sayfa olarak, kayıt sonrası, çarpıcı hizmeti gösteren ,ilk açılan sayfadır. Bu sizin yapmanız gereken en önemli şeydir. Burada gözden kaçan en önemlisi seo hizmeti olmayan web sayfasının direk saf dışı bırakabilecek uygulama, ilk sayfa yerine, Türkçe,İngilizce vs. gibi DİL seç sayfasının açılıyor olmasıdır. Maalesef, bazı montajcı web design webmaster denilecek kişiler veya öğrenci olup bu işi geçici olarak ve sırf para kazanmak için, yabancı dili sayesinde Editör programlarını kullanmasını öğrenmişlerse, seo komplike işinden bi haber olarak yukardaki işi, site sahibinin isteklerini harfiyen yerine getirmekte sakınca görmemek te ; daha sonra bu durumu izah etmek, inandırmak ve düzeltmekle bize düşmektedir.

Bunların yaptığı bu BÜYÜK HATA nedeniyle, seo hizmetinden önce web onarım paketini uygulamak zorunlu kalmamızdır. En basit fakat en vahim hataların başında gelmektedir. Basit nedeni ise charset=ISO-8859-9 diye başlayan kodlama sisteminde bu kod türkçe sayfalar için kullanılır iken ,ingilizce sayfalar için charset=ISO-8859-1 bu kod arama motoruna kayıt ve indexlemede uluslar arası kod olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle bizimde web sayfamızda göreceğiniz gibi, sayfayı TR veya EN olarak açıldıktan sonara bir mini LOGO ile bu sorunu çözmek zorundasınız. Aksi halde hiç bir işlem yapılamaz. Seo komplike hizmetlerimizden ilki olan bu uygulama, olmazsa olmaz kurallarından biridir. Eğer sayfalarınız kullanışlı bilgiler içeriyor ise bu bir çok ziyaretçiyi sitenize çekecek ve webmasterler size link vermek isteyecektir. Yardımcı ve bilgilere ulaşılabilecek site oluştururken başlığınızı tam olarak ifade eden sayfalar yazmalısınız. Düşünün ki ziyaretçilerin sizi bulmak için kullandıkları kelimeler sizin sitenizin her sayfasında ayrı ayrı içeriklerinde yer alacak şekilde zenginleştirmelisiniz.

Diğer sitelerden websitenize Katagori-CORRECT Link Almanizi Nasil Sagliyoruz ?

Backlinkler sitenizin , arama motorlarına kayıt için kullandığı ve indexleme için spider-robot programı websitelerini crawler (yakalayıcı-tespit edici) tarafından bulunabilmesini ve arama sonuçlarında çok iyi bir pozisyona sahip olmanıza yardımcı olmaktadir. Burada bilinmesi gereken cook onemli KURALLAR vardir.

1-) Google'nın sahip olduğu 4 degisik sekilde calisan SPIDET-BOTLAR sayesinde yazilim algoritmalar birbirini tamamlayici, orijinal-naturel linkleri, sahte ve yapay linkleri bu sekilde birbirinden kolayca ayırabildiğini uzun yillarin tecrubesi ile biliyoruz. Öyleki 2009-2010 yılından itibaren bu sistemi daha de geliştirerek , yeni yazılım ekiyle beraber , arama motoruna kayıt sonrası crawl olup indexe girmeyi daha da bilgili ve uzman seo firmalarıın yapabileceği hale getirmiştir.

Doğal ve gerçek linkler websitenizin dinamik bir gerçeği olarak Page Rank kazanmanizi ve indexde yukselmenizi saglar. Burada en can alici NOKTA , diğer websitelerin ayni katagoride olup içeriğinizin birebir uyusmasi gerekmesidir. Yapay linkler ise özel bolge ve yerlerde yuksek page rank sahiptir fakat web site ile alakali olmayan katagoride olurlar. Uzman Seo servisi olarak arama motoru optimizasyonunda en cok dikkat ettigimiz kuraldir. Bu tür linklerden bazıları link şemaları (link schemes) ve girisyolu (doorway) sayfalarıdır. Genellikle sembol ile gizli sayfa oluşturulur. Bu tür sayfalar ilk anda başarı sağlasada , googlebotun 3. programcığı ile sayfa analizi yapılırken tespit edildiği an indexden silinir, gözaltına alınır. Buna bazı yerlerde SANDBOX cezasıda denir. Sadece gerçek ve doğal sayılan linkler listeleme ve derecelendirmede GOOGLE tarafından değerlendirme ve Page Rankda kullanılır. Diğerleri yok sayılabilir. Bu tur linkler alinmak zorunda kalindiginda, ornegin template sitesi size linkini koymasini isterse "nofollow" etiketiyle link sayfasi olusturuyoruz.

Google Website sayfa degerini nasil olcer ?

Herhangi bir arama için arama motorlari index sayfasinda siteleri gosterirken, Google bir sayfa derecesi (PageRank) degeri HIT degeri , diger adiyla tiklanmalar sonucu, sayfalarınin degerini oluşturuken karmaşık ve gelişmiş bir yazi-uyum (text-matching) tekniği kullanır. Her iki arama sekli; web site degerini -pageranki tüm aramalarda çok önemli pozisyon degeri kazanirlar. Google PageRank(sayfa derecesi) yargısına göre bir sayfa için oy sayımı yapar ve A sayfasından B sayfasına bir link A sayfasından B sayfasına bir oy olarak yorumlanır. Sayfalar tarafından oy verilmesi sayfların kendisinin önemli hale gelmesini ve daha ağır bir değere sahip olmasını bunun yanı sıra diğer sayfalarının da önem kazanmasını sağlar.

Hangi Editör Programı , Arama Motoru Optimizasyonu sonrası Page Rank için Daha İyidir?

Web site sayfalarınız en azından bir statik link( HTML) ile gorulur-indexlenir yapıda olmasi icin web tasarimi ve dizayni yapmaktayiz. Sitenizi gözden geçirmek için Lynx-Opera ve tum BROWSER uyum sagalamsina tasarimda veya tamirde bu hale getiriyoruz. JavaScript, cookies, session IDs, frames, DHTML, or Macromedia Flash gibi özellikler sitenizin tamamını tek bir yazı tarayıcısı altında gösterir ve bu da örümceklerin yakalama-tespit etme (crawling) de zorluklarla karşılaşmasına neden olur. Bu nedenle HTML5 veya CSS3 son sistem Responsive vs sistemler ile web tasarimi yapiyoruz.

Dinamik sayfali web sitelerinin sadece TAMIRI'ni yapmaktayiz. Sebebi ; statik sayfa kopyalarını oluşturma zorunlugu olmasidir. Google dinamik sayfaları cok zor ve gec listelemesi nedeniyle bunlar tasarimda yer almamaktadir. Statik kopyalardan oluşan web tasrimlari googlebot dahil diğer botlar onları ikiz sayfa olarak görmesine engel olmak için statik kopyalarınızı dinamik sayfalarınıza ekleyip isinizi kolaylastiriyoruz. Arama Motoru kayıt ve optimizasyonu etkileyen bu durum için web sitenizde muhakkak gerekli değişikleri yaptırmanizi sagliyoruz.

Website Tasarımında yapilmamasi gerekenler:

Asla web sitenizin sayfalarını anahtar kelimeleri içeren ve gizleme sembolü ile doldurmuyoruz . "Cloak" gizlenmiş sayfa tasarimi taleplerini, veya asla sadece yakalayıcı-tespit edici(crawler) için sayfa siparislerini KESİN RED edioruz. Arama Motoru Optimizasyonu ve Kayıt sonrası analizde bu durum çok ters tepki verir. Eğer eski webmasteriniza ziyaretçilerinizin göremeyeceği bir biçimde linkler, yazılar ve sayfalar tasarlatmış iseniz , web sitenizin tamirini yaparken bu durumdaki sayfa da bulunanlari SILDIGIMIZI simdiden bilmenizi isteriz. Google bukonuda hic SAKASI yoktur ve bunlari kendisini aldatmaya yönelik olduğunu tespit edip gereken CEZAI islemi uygulayacaktir.

Profesyonel olmayan firmalardan ,arama motorları optimizasyon ve kayıt için komplike full seo hizmeti alinmadi zaman bu tur isler basa gelir. Fakat, bu tür firmaların bazıları size hertürlü vaatte bulunabilir. Paket seçeneklerine bakınız; mukayese edin ki , bu işi 2-3 ayda bir arama motorlarına kayıt ile yaptığı söyleyen, veya 15 günde bir kayıt yapan bazı yabancı ülke firmalarına karşıda uyanık olup uzak durunuz. Bazı firmalar Google arama sonuçlarında sitenizin yüksek dereceler alacağını garanti ettikleri şeklinde iddialarda bulunmaktadırlar. Mantıklı ve akla yatkın danışmanlık firmaları sitenizin akıcılığı ve içeriğinin kalitesini yükseltirken diğer firmalar ise aldatıcı taktikler ile çalışıp arama motorlarını kandırmaya uğraşmaktadırlar.

Çok dikkat ediniz; eğer sayfanız bu aldatıcı taktiklerin herhangi biri ile ilişkilendirilirse, siteniz google, yahoo gibi büyük arama motorları indexinden çıkarılabilir ve tüm masrafınız boşa gidebilir.. Arama Motorları Optimizasyonu ve Kayıt sonrası yapmamanız gerekenlere harfiyen riayet ediniz. Bu uyarimiz hizmetimiz bittikten sonrasi icindir. PROKAYIT-SEO Komplike Hizmetleri olarak , arama motoru optimizasyonu ve kayıt adı altında nasıl aldatılabileğinizi biraz olsun izah etmeye çalıştık.

Önemli Unlu Sahis isimlerini, izahatlari ve linkleri ifade etmek için gomulu resimleri kullanmiyoruz. Hatta bu tur web site tasarim ve dizayni bile yapmiyoruz. Googlebot gibi, spider robot programlari grafik içerisindeki gomulu yapilmis yazıyı algılayip goremez, daha basit anlatimla resmini bile cekse insan gozu gibi olmadigi icin goremez.. Buna en güzel örnek ise FLASH ile yapılan MENU veya BANNER gibi olanlardır. Sitenizdeki ana içerik ve anahtar kelimeler HTML olarak yazmaya özen göstermekteyiz. HTML , HTML3-5 veya XHTML gibi editör programları ile yapılan statik websiteleri googlbota daha sevimlidirler. Cunku sayfa arka kodunda hersey duz yazi bicimindedir.

Web site tasarim sayfalarınin birebir aynisi olup, farklı URL ler altında fazla kopyalarını yapmak asil kendi sitenize zarar vermekten baska bir ise yaramaz. Çoğu siteler grafik içerikli sayfaların aynı içerikli printer dostu veya sadece yazı içerikli kopyalarını sağlamaktadırlar. Tercih ettiğiniz web site sayfalarinın arama index sonuçlarında yer almasi icin site haritasi dosyası ile spiderlerin tarafından ikiz sayfa kullanımı raporu verilmesine engel oluyoruz. Mesela buna en iyi ornek website ilk tasarimi index.htm veya html degilde farklı bir sayfa ile aciliyorsa degisiklik yapilinca eski sayfanin silinmesi gerekir. .Aksi halde, Arama motorlarına kayıt ve (Crawl) index sistemi bu tür hileleri SANDBOX sistemi ile, veya komple index den çıkararak ceza uygulamasına maruz kalmaniza sebep olursunuz.

Web Sitem ; Arama Motorları Optimizasyonu-Sonrası Google Dostu-
Friendly Site nasıl olur?

Search Engine optimization ;türkçesi arama motoru optimizasyonu' dur. Bazı tavsiye edilen cumle keywords izahat kopyalarını yazmakla ve bazı kayıt edilebilir ilgili klasörleri bulmada yardım ederek çoğu SEO lar ve diğer ajanslar ve danışmanlık firmaları web site sahipleri için kullanışlı basit ve hizli yapilmis hazir templer ile 2-3 gunde yapilan websiteleri tasarimi yapmaktadirlar. Bu tur, az sayıda bazı SEO lar bu sekildeki agresif pazarlama teknigi ile ve haksız rekabet ve manipülasyon ile bu endüstriye kötü bir imaj kazandirmislardir. Bunu ancak deneme yanılma yöntemi veya pahalıdır ama vardır bir hikmeti mantığı ile çözebilirsiniz. Ayrıca illede pahalı full hizmet içeren PAHALI PAKET seçmek zorunda değilsiniz. Arama motorları Optimizasyonu -SEO firmamız; ilk once websitenizin bu konuda TEST RAPORU sonucuna göre, profesyonelce karar vermekteyiz. Ayni zamanda bu tur paket secenekleri ; Esnaf -sahis firmasi, Kucuk Kobi (1-5 elemanli) , Orta boy Kobi (5 -10 eleman ) ve Buyuk Kobi, Tuccar ve Sanayici olmak uzere her kesime ayri ayri hizmet verebilmek icin tasarladik.

Çünkü; bazı yabancı arama motorları dahi bu amacla kurulmuş olup, sizi enaz 4-6 aylık kayıt sonucu listeye sokarken bu arada sizden edindiği email adresiniz yardımı ile SPAM veya kendi ürünü satmak için kullanabilmektedir. Bunun için google veya yahoo gibi FREE email veren yerlerden birinden email adresi temin etmelisiniz.

Arama Motoruları Optimizasyonu- Paketlerinde Açıklamanın Önemi:

Paketlerdeki açıklamalar, aslında sadece o işi bilenlerin anlayabileği şekildedir. Fakat, bu komplike seo hizmetininde uluslararası başkaca anlatım dilide yoktur. Paketlerde yapılacak ve yapılmayacak hizmetlerin açıklmasınıda burada yaptık. Eğer herhangi bir şey yeterince açık değil ise bilgi için lütfen sorunuz. Eğer bu davranışınıza SEO gizemli ve yetersiz içerik ile karşılık veriyor ise, mesela kapıyolu (doorway) sayfaları veya throwawaydomainler gibi, sitenizin Google listelerinden tamamen kaldırılabileceğini unutmayınız. Sonuç olarak, tutmuş olduğunuz hizmet yada firmadan siz sorumlusunuz, böylece en iyisi size tam olarak nasıl yardımcı olacaklarından emin olunuz. Prokayıt firması olarak, arama motorları kayıt seo işlerini hassasiyetini biraz olsun anlatıp inandırabildiysek bu konuda en kısa zamanda müşterimiz olmanız dileğiyle.


Daha fazla bilgi icin

Linkpartner

Exchangelinks


GOOGLE CHANGE
-Web Site Degisikleri Hakkında ONEMLİ ACIKLAMA :

Websitenizi baska firmaya hatali,eksik veya SPAM olusturacak sekilde, UCUZ olarak yaptıranlar Googlebot'un sitenizin META TAG'larini habersiz degistirtiginizde 150-180 gunarasi"BLOCK" (Bloklayacagini) biliyormusunuz ???? Halbuki biz sizi sadece GOOGLE ' nin kendisininde acikladigi gibi sadece 90 GUN BLOCK icinde kesin cozme ile YENİLEME yaptigimizi ve bunun baska yolununda olmadigi ingilizce bilginizle tiklayarak ogrenebilirsiniz.Once silme (REMOVE) daha sonra yenilik...OLY Webmaster

30 günlük Block cozme isi sadece Gold ve Platinum paketler icin ozel olarak gecerlidir. Bronz ve Silver paketler icin Block cozme 90 gun icindedir. Garantiye bu

sureler ilave edilir.

Alttaki ilk TEST web sitenizi GOOGLE'nin nasil CRAWL (yakaladigini) ettigini gormek icin "URL" veya "ANY" bolumunu tercih edip, www.yourdomain.com (net veya com.tr gibi uzantili web adresini yazin) sonra "GO" tiklatin web sitenizi,acilicak browser sayfasinda gorun.

 

AYNI ANDA BİRDEN ÇOK ARAMA MOTORUNDA
SİTENİZİ KONTROL EDİN

Bu arama sistemi aynı anda 4 arama motorunda arama yapmanızı sağlar

Directories
Yahoo
DMOZ
Snap

Search Engines
Alta Vista
Direct Hit
Lycos
Excite

Webcrawler
Go.com
DejaNews
Google
Meta Searches
Go2Net
Search.Com
Mamma
DogPile

Aramak istediğiniz kelimeyi giriniz

|

arama motoru kayıt

arama motoru kayıt


Arama Motorlarına Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO

 

Arama Motorlarına Kayıt,SEO

Arama Motorlarına Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO

 

Arama Motoruna Kayıt,SEO

Arama Motorları Optimizasyonu,SEO

Arama Motorlarına Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO


Arama Motoruna Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO

Arama Motoruna Kayıt,SEO

 

Arama Motoruna Kayıt,SEO

Arama Motorlarına Kayıt,SEO

Arama Motorlarına Kayıt,SEO

Arama Motorlarına Kayıt,SEO

 

| Siteoptimize | Products | Express | Uyarilar | Sandbox Site | Optimizator | Contact | Sitekural | Referans | Site Kurallari | Motor Kayit | Resources | Link to Us| 

SSL 128 bit extra koruma ile guvenli alisveris

:: All rights reserved..Ekim 2006© ::
..Bu sayfa 15 Nisan 2017 da guncellenmistir.