Siteoptimize Products Express Bilgi Optimizator Sitekural Contact Referans
 
.....
Deutsch..English

Bazı kotu niyetli SEO firmaları hakkında uyarılar:

Size free for all (herkes için serbest) linkleri, link popüleritesi şeması veya binlerce arama motoruna kaydın gücünden bahseden firmalardan uzak durmaniz tavsiye ediyoruz . Bunlar Cok BUYUK vaatlerle birkac gunde website tasarim, arama motoru optimizasyonu ve kayit isleri yapan BLACK HAT SEO firmalaridir. Bu tur firmalarla anlasmak asla büyük arama motorları index girme derecenizi etkilemez en azından size pozitif hiçbir yararı olmaz. Hatta size ucuz backlink paketleri tavsiye edenler buralardan gelen liklerde mutlaka başka kötü amaçlı, virüs , worm vs gibi tehlikeli gizli linkler bulunabildigi gibi, genelde forum siteleri korsan kayitlar yaptiklari icin uzun omurlu olmazlar.

Bazı SEO lar size tarayıcı adres çubuğuna direk olarak anahtar kelime yazma olanağını satmaya çalışırlar. Bu daha ziyade yurt dışı firmalarda gözüken bir özelliktir.

Birçok bazi SEO firmalari böyle amaç kullanıcılari için ekstra program kurmanızın gerekli oldugunu size telkin ederler. Bu tip teklifleri büyük bir dikkat ile takip etmenizi ve daha önce bu programları indiren ve kullanan kullanıcıların bildirdikleri görüşlere canı yanmislari forum sitelerinde bulursunuz . Ayrıca web sitenizin anasayfasına gizli kelimeler yazmış veya yazacak firmalara karşıda uyanık olmanizi tavsiye ediyoruz. Web site Onarim siparisinde bu tur eklentileri SILDIGIMIZI bilmelisiniz. Bu şekilde belki ilk anda google sizi indexleyebilir. Fakat unutmayınki rakip webmasterlar sizin bu yaptırdığınız hileyi görüp şikayet etmesi halinde 90 ile 180 gün arası (asgari) siteniz indexten çıkarılır. Ki bunu düzeltseniz bile tekrar ne zaman indexe alıncağınızın garantiside yoktur. Biz bu duruma düşmüş sitelere anack EXTRA ödeme yapılması halinde yardımcı olabiliyoruz. Bu da yukardaki süreyi 30-60 gün arasına indirmek için prokayıt olarak arama motorları kayıt ve optimizasyon sistemini full analiz eden spiderlerin aradığı dosya sistemi ile bu sorunu çözmekteyiz.

SEO ve Buyuk Arama Motorulari Nasil ve Neden Secilmelidir ?

Hangi SEO ile yola çıkacağınıza karar verirken bu konu içerisinde calisan sahis-firmalari Yahoo, Yandex ,Bing gibi diger arama motorlari sayfalarinda da aramalisiniz. Bu tur araştırma yapmak her buyuk direktory-arama motorunun farkli farkli crawl-index sistemi ile calistigini bilmenizi isteriz. Google sadece kendi sonuclarinin en iyisi olduunu iddia etsede diger sitelerinde islerini de yabana atilmayacagini anlamalisiniz. En eskisi bu konuda YAHOO'dur. Mesela Almanyada tum almanlar encok YAHOO kullanir. 3-4 farkli sitede yapacaginiz arama index sayfalarindaki sitelerin farkli oldugunu goreceksiniz. Bu sekilde daha fazla firmayi arayip deneme yanilma yontemiyle kıyas yapabilirsiniz. En ideali budur. Hatta domain eski olmasi o SEO firasinin ne kadar tecrubeli oldugunu gosteren baska bir kanittir.

Web site Tasarim & Dizayn ile Arama Motoru Optimizasyonu Kimler Yapabilir?

Google kendi listelemesinde en iyi dereceleri satmaz , çünkü otomatik indexleme yapan spider programlarına müdahale etme olayı yoktur. Bazı arama motorları normal arama sonuçları içerisinde klik başına ödeme ve ekleme için ödeme şeklinde hizmetler sunmaktadırlar. Bazı SEO lar size yüksek dereceler sözü vermektedir. Fakat sizi normal arama sonuç kısmında değil , reklam verenler kısmında yayınlattırmaktadır. Bazı SEO lar birim fiyatı değiştirip bir ilizyon ile diğer arama motorlarında kendilerini istedikleri sırada reklam verenler kısmında yayınlattırır. Bu numara Google a işlemez . Çünkü Google arama sonuçları gayet açık ve nettir. Lütfen size sürekli bir ödeme ile ekleme ifadesi kullanan SEO lardan emin olun. Sitenizi geçici süreler ile reklam ettiriyor olabalirler. Birçok SEO ile görüşün ve bir çok SEO için araştırma yapın ve sizin düşündüğünüz firmalar hakkında bu şekilde karar verin.

Deneme yanılma yontemi bu işler için önerebileceğimiz en iyi yollardan biridir. Normal olarak müşterilerin bu konuda yanılgıya düştükleri zaten öteden beri bilinen bir olaydır. Aslında yöntem bazı SEO firmalarınca bile, arama motoruna kayıt, arama motorlarına kayıt, arama motoruna optimizasyon, arama motorlarına optimizasyon, şeklinde google de arama yaptığınızda sağ tarafta "SPONSOR" bölümünde sıkça rastlayabilirsiniz. Aslında burası tıklama başına ve ADSENSE ile 4-5 arama teriminde 1000 USD civarı aylık ödeme yapılan yerdir.
Diyeceksinizki bazı SEO firmaları neden, bu masrafı göze alıp, buraya ilan vermekte ve yayınlatmaktadır. Bildiğiniz gibi googlebot'un diğer adı; Program adı: Spider-Robottur. Spider türkçe karşılığı örümcek demektir. Örümcek adının sebebi vardır;rastgele seçilmiş bir terim veya kelime değildir. Doğada örümceklerin çoğusu avlarını, ördükleri ağlar vasıtasıyla yakalarlar. Arama motorlarına optimizasyon, örümceğin ağzına layık, tadına doyulmayan av gibidir. Avlarını yakalama şekli ise kayıt sistemidir, ağa takılan ve hareket eden avlar şeklinde olduğu herkes tarafından bilinen doğa olayıdır. Buradaki bu hareket, googlebot için arama yapılan terimlerde tıklanan web siteleridir. Bu tıklama ve o web sitesini gezme googlebot tarafından hafızaya alınır.

Hatta IP adresi de dahil olmak üzere. Internet ziyaretçisi, googlenin sayfasını açtığı andan itibaren IP adresiyle birlikte kayda girmiştir. Kötü niyetli sitelerin yakalanma prensibide aynı şekilde çalışmaktadır. Internet ziyaretçisinin yaptığı bu tıklama, aynı örümcek gibi zıplama hareketi olarak algılanır. Ve o web sitesinin hanesine artı veya eksi olarak yansır. Bu sayaç gibi değil, daha profesyonel olarak, hangi IP den tıklandığı bile, aynı şehirden ise eksi olarak, farklı şehir ise artı olarak yansımaktadır. Bunu çoğu kullanıcı bilmez. Bu sistemin gayesi web site sahiplerinin hile yaparak kendi web sitelerini tıklattırarak, ön sıralara gelmesini engellemek olarak açıklamak en doğrusudur. Kusurlu yanı ise MEGA Şehirlerde , mesela 20-30 km mesafedeki internet kulanıcısı bir müşterinizde bu şekilde algılanarak aleyhinize istemeden bu durumun oluşmasını sağlar. Maalesef arama motorlarının kullandığı bu karışık logoritmalar bu tür olaylara sebebiyet verebilmektedir.

Referanslar iyi bir başlangıçtır, fakat olayın tamamı demek değildirler. Düşündüğünüz firmanın bu işte ne kadar zamandır olduğunu ve yaptığı işlerin tutarlı olup olmadıklarını denetleyin . Kendinizi baskı altında veya rahatsız hissediyor iseniz, iyi hislerinize doğru yöneliniz ve araştırmanızı iyi yaparak güvenebileceğiniz bir firma bulmaya bakınız. Bunun için ; Neleri nasıl vaat ettikleri iyi inceleyin? Biz bile müşterimizin bu konuda araştırma yapmasını tavsiye edenlerdeniz.

Web site sahiplerinin sıklıkla karşılaştıkları kötü niyetli kullanımlar nelerdir.

Yaygın kullanılan kaçamak durumlardan biride gölge domaindir . Bu durumda kullanıcılar aldatıcı biçimde domainleri yönlendirilirler. Bu gölge domainler genellikle  müşteri yararına çalıştıklarını iddia eden SEO sahiplerine ait olur. Bununla birlikte eğer ilişki kötüye giderse, SEO farklı bir siteye işaret edebiliir veya farklı bir rakip domaine yönelebilir.  

Bir diğer yasadışı deneme ise kapıyolu da denilen doorway sayfalarıdır ve bunlar müşteri sitesi içerisinde bazı yerlere anahtar kelimeler ile bağlantılı olarak yerleştirilir. SEO bunu size vaat eder ve bunun daha fazla miktarda sorgu sonucunda çıkmanız için olduğunu söyler. Bu kişisel sayfalar nadiren alakalı çok geniş bir yelpazeye yayılmış arama terimlerinden oluştuğu için doğal olarak yanlıştır.Çoğu sinsi SEO firmalar bunun yanı sıra bu doorway sayfalarını gizli linkler ile kendi diğer müşterilerine bağlayabilirler. Bu doorway sayfalar sitenizi gittikçe güçsüzleştirir link popülerliğini azaltır ve rota genelde SEO ya doğru ve diğer müşterilere yönelir ve belkide bunlar yasa dışı ve ahlaksız siteler olabilir. Biz; prokayıt olarak, arama motorlarına optimizasyon ve kayıt firması , bu konuda ancak istek gelmesi halinde hizmet vermekteyiz. Genelde websayfasının ilerki aşamalarda googlebot tarafından SANDBOX uygulamasi ile 60-150 gün arasi indexden çıkmaya ve hiçbir sonuçda yer almama cezasına uğramamanız için bu tür işlemleden uzak duruyoruz.

Bakılması gereken diğer şeyler nelerdir ?

Bazı dolandırıcı SEO lar ile ilgili bikaç önemli noktadan daha bahsetmek gerekir. Bu anlaşılabilir bir listeden çok uzaktır ve eğer şüpheleriniz var ise iç güdülerinize güvenmelisiniz. Her anlamda, gölge domainlere sahip linkleri diğer müşterilerine doorway sayfaları ile bağlayan, gerçek arama sonucu ile reklamı ayırt edemeyen adres bar içerisinde yeralacak anahtar kelime pazarlamaktan bahseden, ranking garantisi veren fakat anlaşılmamış bir gizeme sahip olan uzun anahtar kelime cümleleri kuran, birçok takma sahte isimle tahrif edilmiş WHOIS (kimo) bilgisien sahip, taklit, numaradan fake arama motorlarından trafik vaat eden, spyware ve scumware ler bunları Google listelerinden çıkarmıştır ve kendileri dahi Google da yeralmazlar. Bu tür hileler daha ziyade yurtdişi optimizasyon firmalarında görülmektedir. Bizde olan uygulama isi genelde gizli sayfa yapamak , beyaz sayfa altında kelime gizlemek , veya <div> komutu altında anasayfada gizli kelime yazma biçinde görülmektedir. Prokayıt firması olarak, arama motorlarına optimizasyon ve kayıt öncesi bu tür bilgiler vererek işleri profesyonellere bırakmanızın önemini vurgulamak içindir.

Linkpartner

Exchangelinks

 

arama motoru optimizasyonu

arama motoru optimizasyonu

 arama motoru optimizasyonu

arama motoru optimizasyonu

 

arama motoru optimizasyonu

arama motoru optimizasyonu

arama motoru optimizasyonu

arama motoru optimizasyonu

 

| Siteoptimize | Products | Express | Uyarilar | Sandbox Site | Optimizator | Contact | Sitekural | Referans | Site Kurallari | Motor Kayit | Resources | Link to Us|

Not:Genel ahlaka aykırı web sitelerinin kaydı yapılmamaktadır

 

SSL 128 bit extra koruma ile güvenli alışveriş

:: All rights reserved. 2007© ::
Bu sayfa 15 Nisan 2017 da guncellenmistir.